İletişim ve Whatsapp için Telefon +90 530 917 30 30 | [email protected]

Egzersiz Tedavisi

Günümüzde pek çok kişinin en büyük sağlık sorunları arasında yer alan obezite, gelişmekte olan ülkelerin önemli sorunlarının başında yer alıyor. Genel olarak incelendiğinde bedende bulunan yağ kitlesinin yağsız kitleye oranla daha fazla olması obezite olarak adlandırılır.

Obezite tedavisinde diyet ile beraber uygulanan en başarılı ve sağlıklı tedavi yöntemlerinden biri de egzersiz tedavisidir.

Kilo vermek ve sağlıklı bir değişim sağlamak için uzmanlar tarafından önerilen egzersizler, cerrahi işleme gerek kalmadan hastanın ideal kilosuna ya da ideal kilosuna yakın bir ağırlığa kavuşmasına olur. Bu tedavi yöntemi uzmanlar tarafından sık sık önerilse de hastalar tarafından çok da tercih edilen bir uygulama değildir.

Değişimin hemen olmasını isteyen ya da spor yapmanın ağırlığını taşıyamayan kişiler, bu yöntemden çabuk sıkılıp pes edebilir. Bu nedenle her hasta için farklı ve kişiye özel programlar uygulanarak motiveler sağlanır. Ayrıca hastaya belirli dönemlerde esneklik sağlanarak hayatı boyunca sürekli diyet ve spor yapması gerektiği düşüncesi de unutturulmalıdır.

Bu sayede hasta bu dönemin geçici olacağını ve sağlıklı günlere kavuşmak için bir süreç olacağını bilmelidir.

Obezite Tedaviside Yürüyüş Egzersizi

Obezite tedavisinde uzman tarafından diyet ve egzersiz tedavi yöntemi belirlemişse ilk aşamada hastanın motivesini sağlamak için ağır ve yorucu bir spor programı yapılmamalıdır.

Hastanın günlük rutinlerine uygun olan yürüyüşler ile kişinin çok fazla yorulmadan da zayıflayabileceği gösterilir. Her verdiği kiloda daha fazla özgüven kazanan hasta için ilerleyen zamanlarda yürüyüş mesafeleri arttırılır ve bölgesel zayıflama için egzersiz hareketleri verilir.

Hasta hafifledikçe kendi isteği ile daha fazla spor yapmak isteyecek ve sağlıklı bir şekilde beslenerek fazla kilolarını verecektir.

Obezite tedavisi ve mide küçültme cerrahisi ile sağlığınıza kavuşmak için bizimle iletişime geçin.

Randevu Al
RANDEVU AL