İletişim ve Whatsapp için Telefon +90 530 917 30 30 | [email protected]

Mini Gastrik By-Pass

Günümüzde pek çok kişinin en büyük sağlık sorunları arasında yer alan obezite, gelişmekte olan ülkelerin önemli sorunlarının başında yer alıyor. Genel olarak incelendiğinde bedende bulunan yağ kitlesinin yağsız kitleye oranla daha fazla olması obezite olarak adlandırılır.

Laparoskopik Roux-en Y Gastrik By- Pass ameliyatının basitleştirilmiş şekli olan mini gastrik By-Pass, diğer yönteme göre çok daha hızlı iyileşme ve gıda tüketme isteğinde büyük oranda azalma sağlar.

Bu ameliyat yöntemi, iki cerrahi prosedürün birleşmesinden meydana gelir. İlk olarak midenin üst kısmından bir tüp oluşturulur ve bu tüp özofagus boyunu uzatmakta kullanılır. Daha sonra ise mide ince bağırsak ile birleştirilerek işlem son bulur.

Temel olarak midenin daha dar ve küçük bir hacme sahip olması sağlanır. Midenin kesilmiş olan büyük kısmına gıda gitmediğinden ince bağırsağın atlanan kısmından gıda emilimi engellenerek kilo alımı durdurulmuş olur.

Mini Gastrik By-Pass Ameliyatı Kimler için Uygundur?

Morbid obezite ile karşı karşıya olan hastalar için son derece başarılı bir kilo kontrol yöntemidir. En büyük avantajlarından biri de obezitenin beraberinde getirdiği hastalıkları da önemli derecede azaltmasıdır. Diyestisten kontrolünde 1 yıldan fazla diyet ve egzersiz yapılmasına rağmen kilo veremeyen hastalar için de ideal bir seçenektir.

Ameliyat Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Hastalar tarafından ameliyat sonrasında mide hacminin küçültülmüş ya da daraltılmış olması unutmamalıdır.
  • Özellikle ameliyat sonrasındaki ilk bir ay boyunca diyetisyen önerilerine harfiyen uyulması gerekir.
  • Besinler uzun uzun çiğnenmeli ve yavaş yenmelidir. Sıvı gıdalar yemek ile birlikte olmayıp en az yarım saat önce ya da yarım saat sonra tüketilmelidir.
  • Günde en az 1,5 lt su tüketilmelidir.

Obezite tedavisi ve mide küçültme cerrahisi ile sağlığınıza kavuşmak için bizimle iletişime geçin.

Randevu Al
RANDEVU AL